Ne diyordu çocuk:

“Çok istersen olur bence” 😊

Ben de çok istediğim bir oluşumun içinde yer almanın haklı gururunu paylaşacağım bugün, sizlerle. 😊

PERYÖN Akdeniz Temsilciliği kuruldu ve 19/07/2018 tarihinde Antalya Ticaret ve Sanayi Odasında yoğun ilginin olduğu bir lansman gerçekleştirildi.

Yıllardır etkinliklerini takip ettiğim, pek çok üyesi ile sosyal medyada etkileşim halinde olduğum ve “neden Akdeniz de yok” diye hayıflandığım bu oluşumun kurucu ekibi içerisinde yer almak benim için de büyük gurur oldu.

“Olurdu, olmazdı… İlgi gösterilirdi, gösterilmezdi… Buranın dinamiği buna el verir miydi?” gibi pek çok olumsuz soruya kazandaki sağır kurbağa misali kulaklarımızı kapatıp, bugün Akdeniz bölgesinde insan yönetimi konusunda beraber kararlar alabileceğimiz bu yapının ilk temellerini atmış olduk.

IMG_7487Başkanımız Bilge Çiğdem Ünlüer’in girişimi ve kurucu ekibimizin göstermiş olduğu desteklere karşılık veren PERYÖN Yönetimi 5 bölge ardından ilk temsilciliğini Akdeniz Bölgeye vermiş oldu. İşlerin imece usulü paylaşıldığı, katılımın güçlü olması adına herkesin canla başla bildirimler yaptığı bu güzel organizasyon; ayrı yerlerde, ayrı zamanlarda, benzer pozisyonlarda çalışan bir avuç gönüllünün, birlikte ne kadar güzel işler çıkartabileceğine dair güzel bir kanıt oldu diye düşünüyorum.

IMG_7615Lansmana:

Yönetim Kurulu Başkanı Berna Öztınaz

İş Geliştirme Yöneticisi Pınar Hanım

Güney Marmara Şube Başkanı Barış Gül

Ege Şubesi Kurucu Başkanı Arif Doyum

Ege Şubesi Başkanı Serdar Kalaycıoğlu

Peryön Stajeri Hazal Elif Sarı

Katılım gösterdiler. Organizasyon boyunca bizleri motive eden yapıcı konuşmaları, güler yüzleri ve vizyonları ile bizlere ışık tuttular. Kendilerine çok teşekkür ederiz.

Lansmana gelen, bu yapı içinde yer almaya gönüllü, sürekli gelişime inanan ve heyecanları gözlerinden okunan tüm katılımcılara ayrıca teşekkürler.

Soru cevap kısmında gördüğümüz bölgemizin gelişmesi gereken ve güçlü yanlarına “birlikten güç doğar” felsefesinden yola çıkıp katkı sağlayacağımıza gönülden inanıyorum.

Sivil toplum örgütlerinin gönüllük esasına dayalı çalışmalarını çok önemsiyor ve vizyoner kişilerin bu tarz oluşumlarda aktif görev alarak, ülkemizin gelişimine destek oldukları bilincini taşıyorum. Gönlünüz ve gelişiminiz neyden yana ise o oluşuma ait birlikleri takip etmek, uzmanlarını okumak, araştırmak ve o oluşumla ilgili dünyanın ne durumda olduğunu görmek; yerinizde saymak yerine yol almanızı sağlayacaktır.

IMG_7408Malum benim gönlüm işinin (İK 😊) sevdalısı. “Ne iş yaparsan yap, en iyi şekilde yap” bilinci ile işim ile ilgili gelişmeleri takip etmeye çalışıyor ve tıkandığımız noktalarda çözümler sunmak için elimden geleni yapıyorum. Ne güzel ki PERYÖN Akdeniz Temsilciliği kuruluşu aşamasında, benim gibi düşünen insan yönetimi konusuna gönül vermiş pek çok kişi ile tanışma fırsatı edindim.

Lansmana iş yeri ekibimden katılım gösteren, yeni ve umut vaad eden bir İnsan Kaynakları çalışanımdan şu sözleri duymak bile ne kadar anlamlı bir yolda olduğumuzu gösteriyor:

“iyi ki geldim ve sizleri orada gördüm. Anladım ki İK sevdalılarının hepsi “öncelikle insan” diyen kişiler. Dahası bu açılış mesleğimde ilerlemek için müthiş bir motivasyon kaynağı oldu.”

IMG_7426Bir insan bir insana böyle güzel ışık tutma fırsatı yakalamışsa ondan mutlusu olamaz herhalde… 😊

Bölgemiz içerisinde insan kaynakları adına güzel işler yapmaya çalışan farklı dernek ve oluşumlar mevcut. Pek tabii ki onların verdiği desteklerde yadsınamaz. Ancak PERYÖN’ün bilgi birikiminin, diğer bölgelerde düzenelen örnek çalışmaların, network gücünün bölgemiz için de çok faydalı olacağına yürekten inanıyorum.

İlk projelerimizi çalışmak adına hepimiz büyük bir heyecan içindeyiz.

Yazı boyunca heyecan ve mutluluk kelimelerini sanıyorum çok sık kullandım. Çünkü duygularımı anlatmaya başka hiç bir tarif yeterli gelmiyor.

PERYÖN oluşumu hakkında daha detaylı bilgi almak isteyenler için;

Tarihçesi hkn:

Türkiye’de İnsan Yönetimi alanında kurulmuş ilk sivil toplum kuruluşu olan PERYÖN (Türkiye İnsan Yönetimi Derneği) 3 bine yaklaşan üye sayısı ile özel sektörde istihdam edilen yaklaşık 2,5 milyon çalışan ve 1147 kuruma ulaşarak İnsan Yönetimi alanındaki profesyonellerin gereksinimlerine 40 yıldır hizmet sunuyor. İstanbul Merkezi’ne bağlı 5 bölgede şubesi bulunan PERYÖN, istihdama katkı sağlayan, mesleki gelişimi destekleyen platformların oluşturulmasına öncülük ediyor.  İş dünyası, kamu, üniversite üçgeninde bağlayıcı, güçlendirici çalışmalar gerçekleştiren PERYÖN, uygulamaları ile mesleki eğitimin yaygınlaşmasına ve istihdamın arttırılmasına katkı sağlıyor.  İnsan kaynağı profesyonellerinin yanı sıra, her sektördeki yöneticiler, insan kaynakları alanında danışmanlık yapanlar, akademisyenler ve üniversite öğrencileri PERYÖN’e üye olabiliyor.

(Daha fazlası için Kyn:  http://www.peryonkongre.com/peryon/hakkimizda.asp)

Beraber daha nice güzel paylaşımlar yapabilmek dileği ile…

Bilgi paylaşıldıkça çoğalıyor…

Hatice Bulut

Yazan:

Hatice Bulut

ikblogger, ik, insan kaynakları, okur, yazar, düşünür