Sevgili günlük,
Bir çatı var içinde huzur bulduğum, bir kapı var ikinci mesken bildiğim. Bir kaos var, şok olarak izlediğim.
Bugünlerde çok değişik deneyimler edindim, sunumlara malzeme, yazıya ilham, hayata yeni tecrübeler niyetine:
-İki hafta önce bu hafta sonu düzenlenecek bir etkinlik için bilet almıştık. Gün sayıyordum, ertelendi!
– Geçen hafta sürpriz bir planım vardı. Hiç söyleyemedim. Yine de çok güzel kutlanan bir takım yıl dönümleri seneye bu sürpriz ile kutlanır mı? Bilemedim.
– Twitter hastalığına kapıldım. Biraz içimi kararttım. Bu süreçte yakınlarıma TRT spikeri gibi davranıp, sürekli güncel bilgi aktardım. Bunalttım!
– Bol gezentili bir çalışma programım vardı. Eğitimlere dahil olacak, öğretecek, öğrenecek, fayda sağlayacaktım. Haftaya başlıyordum. Yollar kapandı.
– Projeler heyecanlandırıyordu. Ara verildi.
– Oğlum okula gidiyordu. Evci çıktı. Evi okula çevirdim. Telefonumda 10 farklı gündüz alarmı ile ders başlatıyor, teneffüs yaptırıyor, gün sonu alıyorum.
– İki gündür izinliyim. Süreç belirsizliğine hüzünleniyorum.
– Harika bir eğitim almaya başlamıştım. Yeni keşifler peşindeydim. Çok bilinen şekli ile ben de bir “koç” olacaktım. Kurumsal koçluk hayallerim vardı. Uygulamalar ufkumu açıyordu. Yarım kaldı. Evde pratik yapmakla yetinmekteyim.
– Market alışverişini bir süredir sanal yapıyordum. Dün denedim. 1 hafta sonraya gün verdiler. Markete gittim. Kuyrukları, maskeli gergin yüzleri ve bunlara karşılık “bi şey olmaz yeah” diyenleri görüp, maskelilerle genişlerin laf savaşını izledim. İlginçti.
– En çok tuvalet kağıdı okutmaktan bitap düşmüş, sürekli dezenfektan sıkan kasiyere hüzünlendim. Sohbet ettik. Kronik rahatsızlığı olanları izne göndermişler. Onlar da hijyen konusunda bolca yeni eğitim almışlar. “Devam” diyordu. Duamı bıraktım.
– Ticari kaygıların, fırsatçıların, akıllıca fırsata çevirenlerin, sistem değiştirenlerin, kendine vakit ayırmayı unutmuşluğun değişim hızını gördüm.
🎈Daha ne kadar değişiklik göreceğiz bilmiyorum. Sadece bu günleri hiç unutmamamızı istiyorum. Bugünleri unutmayalım ki; paylaşmayı, birlikte olmanın kıymetini, doğa’nın değerini, hırsların, sınırların değersizliğini hatırlayalım!
Zeytin🎈

Yazan:

Hatice Bulut

ikblogger, ik, insan kaynakları, okur, yazar, düşünür